top of page

להתחיל מחדש - המקלט השיקומי לבעלי החיים

המקלט השיקומי של עמותת להתחיל מחדש נוסד בשנת 2017 ע"י שרון כהן במטרה לחלץ ולשקם בעלי חיים במצוקה ולהוות מרחב בטוח ומוגן להמשך חייהם. בעלי החיים במקלט עברו התעללויות ו/ או הזנחה קשה, רובם סוסים וחמורים שחולצו מסחיבת עגלות וחיי עבדות.

 

כיום מתגוררים במקלט מעל ל 1200 בעלי חיים,  כמעט 700 מתוכם הם חמורים! 

 

המקלט מחולק לפי מתחמים על פי מצבם של בעלי החיים, מתחם לבעלי חיים עיוורים ונכים, זקנים, משוקמים, בית יולדות לאתונות שהגיעו בהריון (כמובן שאין ריבוי במקלט).

וכך גם בחתוליה שמתגוררים בה מעל 250 חתולים, חלקם עיוורים ונכים, חלקם גורים ייתומים, וחלקם פשוט עברו חיי רחוב קשים, או חתולי בית שנזקו, או כאלה שהבעלים פשוט נפטר, ולא היה להם לאן להגיע.... 

 

 

רובם המכריע של החמורים הגיע מחיי עבדות של סחיבת עגלות משא עד שנשברו רגליהם או שקרסו באפיסת כוחות. חלקם הגיעו אחרי התעללות קשה ומכוונת וסובלים מפגיעות קשות הדורשות שיקום ארוך.

 

 

אלו שלא קרסו, נאספו על ידי סוחרים במטרה למכרם ולהעבירם לעזה לעבודות פרך, או למצרים לתעשיית האג'איו הסינית (שחיטה וייצוא העורות לסין, שם מפיקים את האג'איו מעורם). העברות אלה נעצרו על ידי העמותה והחמורים הועברו לחסותה לשיקום ולחיים חדשים בהם איש לא יפגע בהם. 

 

 

מעל 60 סוסים, חלקם נכים ו/או עיוורים המתגוררים גם הם במתחמים מותאמים. חלק מהסוסים הגיעו גם הם מסחיבת עגלות וחלקם מחוות רכיבה אשר נטשו אותם לגורלם עת הגיעו לזקנה או שנפצעו כך שאין דרך לנצלם עוד. 

 

מעל ל-200 חתולים, חלקם נכים ו/או עיוורים ומתגוררים במתחם שיקומי מיוחד ומותאם עבורם.

כלבים אשר חולצו ממקומות קשים, עשרות עזים וכבשים אשר ניצלו לאחר שננטשו או הוחרמו בעקבות פציעה או הזנחה. פרות, 2 חזירות שחולצו ממעבדת ניסויים, תרנגולות ובעלי כנף נוספים.

 

כלבים אשר חולצו ממקומות קשים, עשרות עזים וכבשים אשר ניצלו לאחר שננטשו או הוחרמו בעקבות פציעה או הזנחה. פרות, 2 חזירות שחולצו ממעבדת ניסויים, תרנגולות ובעלי כנף נוספים.

סיורים

בקרו אצלנו - הסיורים של מרכז חירות

Reiningers-121.jpg

מרכז חירות מפעיל באופן קבוע סיורים במקלט.

בסיורים תכירו את הפעילות שלנו מקרוב,

את עולמם של בעלי החיים החוסים אצלנו,

את המציאות הקשה שעוברים אלו שמחוץ למקלט ותרגישו היטב את הכרת התודה שלהם על כך שניתנה להם ההזדמנות להתחיל מחדש.

 

הסיור מתאים לכל הגילאים ולכל ההרכבים -

מוזמנים לקרוא את ההמלצות הרבות על הסיורים של מרכז חירות, מדובר בסיור נעים, מהנה, משמח ומעורר מחשבה - מומלץ מאד!

התנדבות

בואו להתנדב בעמותה

בעמותה צוות של 12 עובדים ועשרות מתנדבים שעובדים סביב השעון כדי שלבעלי החיים יהיו את התנאים הטובים ביותר, עובדי תפעול שדואגים להאכלה ונקיונות של מאות בעלי חיים יום יום, עבודה פיזית, מאומצת ואינטנסיבית.

יש לנו צוות רפואי מקצועי של 4 בנות המטפלות בבעלי החיים במסירות רבה ודואגות למתן תרופות, החלפת חבישות וטיפולים רפואיים שוטפים, משמרות ארוכות שבפועל נמשכות גם בזמן בו הן לא נמצאות פיזית במקלט. כמו כן, העמותה עובדת באופן שוטף עם בית החולים בבית דגן לטיפול ראשוני במקרים מורכבים ווטרינר קבוע שמגיע לעיתים תכופות.


בעמותה יש מתנדבים ומתנדבות גם מטעם שירות לאומי אשר מהווים חלק בלתי נפרד מצוות התפעול שבלעדיהם העמותה לא הייתה מצליחה להתקיים.

רוצים להצטרף?

אנו מחפשים מתנדבים לתפעול השוטף של המקלט - עבודה פיזית הכוללת עזרה בניקיון המתחמים של בעלי החיים, טיפול בחתוליה, עזרה עם פיזיותרפיה והרבה אהבה לדיירים שלנו.

 

אנו מחפשים אנשים שיכולים להגיע ביום קבוע אחת לשבוע.
לצערנו אין לנו אפשרות כרגע להתנדבות חד פעמית.

​בנוסף, כל תחום מומחיות שיש לכם ואתם חושבים שיוכל לעזור לנו, נשמח מאוד, בבקשה שלחו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם, תודה!

אם אתם עובדים בחברה או ארגון, ואתם מעוניינים לארגן יום התנדבות מיוחד לצוות, בבקשה פנו אלינו גם

למילוי טופס התנדבות לחצו כאן

*(מגיל 18 ומעלה)

1.jpg
bottom of page