עזרו לנו לעצור את זה - חתמו על העצומה

חתמו על העצומה להפיכת החמור לערך טבע מוגן

יחד נעצור את ההתעללות, העבדות והסחר

למרות יחסי הציבור הגרועים, חמור הוא אחד מבעלי החיים הכי אינטליגנטיים, חברותיים וטובי לב שיש.

בעקבות היכולות הפיזיות הגבוהות שלו - הוא נולד למציאות עתיקת יומין של ניצול קשה ואכזרי על ידי בני האדם.

 

בנוסף להשלכות הקשות שיש לתפיסה המשפילה והנפוצה של החמורים כ"בהמת משא טיפשה" - בשנים האחרונות המצב החמיר עוד יותר, והתרחשו 2 דברים נוספים שהפכו את חייהם לחלום בלהות.

1. המדיות החברתיות

ככל שהמדיות החברתיות תפסו מקום מרכזי יותר בחייהם החברתיים של ילדים ובני נוער - ההתעללות על ידי ילדים הפכה לתופעה נפוצה, מקובלת ויום יומית.

אנו נתקלים במקרים מטרידים בהם ילדים מכים, קושרים, רוכבים באלימות, חותכים את אוזניהם וזנבותיהם, שורפים אותם ואף משקים אותם באלכוהול. וכל זאת רק על קצה המזלג.

יחסי הציבור הגרועים של החמורים הם המקור הלגיטימציה להתעללות על ידי ילדים אשר מתעללים בהם עד המוות לשם השעשוע.

חייהם של חמורי המשא הם בלתי נסבלים, במשך היום הם עובדים, סוחבים ומוכים. 

אינם זוכים לתנאים בסיסיים של מחסה, אוכל ומים באופן סדיר.

ובמקרים רבים נקשרים מרגליהם לאורך זמן וללא רחמים - עד שהרגל נקטעת.

 

למרבה הזעזוע, רבים מהמקרים ברשתות החברתיות זוכים לאהדת הצופים, אמנם יש תגובות נגד אך העובדה ששיתוף ההתעללות בליווי מוזיקה וצחוק זה דבר נפוץ שאנשים חשים בנח לעשות - משקף תופעה חברתית אלימה ומדאיגה.

מדוע זה קורה?
לצד מחקר, פעילות חינוכית סביב השעון, ותמיכת המשטרה וצה"ל לטיפול במקרים, אנו יודעים דבר אחד -  עלינו להגן על אלו שמצויים תחת ידיים מתעללות, ועל אלו שברור לנו שזה רק עניין של זמן עד שיפלו לידיים כאלו.
הדרך היחידה שמצאנו כדי להבטיח זאת היא הפיכת החמורים לערך טבע מוגן מה שחייב את החוק להגן עליהם ואף לחלץ, להחרים ולפנות אותם אלינו או למקלטים מוגנים אחרים.

 

חמור שלא נמצא במקלט מוגן - סופו ליפול לידיים מתעללות, ולבסוף, אם ישרוד אחרי עשרות שנים של עבודת פרך והתעללות הוא יגיע לתחנה האחרונה - בתי המטבחיים של תעשיית האג'איו.

 

2. תעשיית האג'איו

מה זה אג'איו?
ג'ל המשמש לקוסמטיקה ולרפואה הטבעית הסינית אשר נעשה פופולרי ביותר והחברות המספקות את האג'איו צמחו והפכו לחברות ענק.
האג'איו מופק מעורם של חמורים בלבד ולאור הביקוש תעשייה זו גובה את חייהם של מיליוני חמורים בשנה.
בשנת 2016 תעשייה זו גבתה את חייהם של 4.8 מיליון חמורים שיובאו מכל רחבי העולם, ומאז תעשייה זו רק גדלה והחמורים הגיעו לסטטוס של סכנת הכחדה.
אך התעשייה הזו שמגלגלת סכומי עתק ושווי השוק שלה מוערך ב 3.2 מיליארד דולר נכון ליוני 2022 - מצאה פתרון והתחילה גידול תעשייתי של חמורים.
למי שלא מודע לאופן בו מגדלים בעלי חיים באופן תעשייתי, הוא כולל הנדסה גנטית הכרוכה בסבל רב, ריבוי חודרני, אלימות יום יומית, תנאי מחייה שלא ניתן לומר עליהם מחייה כי עדיף כבר המוות, ולסיכום - מדובר בחיי פחד וחושך מלידה עד מוות.

 

החמורים, אחד מבעלי החיים הנבונים והידידותיים ביותר עוברים בשנים האחרונות תהליך כניסה מואץ לקטלוג של התעשייה מן החי, ואנו נחושים לפעול להוצאתם מהקטלוג לפני שיהיה מאוחר מידי - מצאנו את הדרך למנוע זאת על ידי הגדרתם כערך טבע מוגן בישראל ובמדינות נוספות בתור הצעד היעיל והמהיר ביותר להחרמת תעשיית האג'איו, בדיוק כפי שקרה עם קרנפים, נמרים וחיות נוספות שהיו זקוקים להגנת החוק.

 

בשנים האחרונות עשרות אלפי חמורים הועברו מישראל לתעשיית העורות - הם הועברו מישראל לעזה, מעזה לבתי המטבחיים במצרים ומשם לסין.

נכון להיום, ולמרות הצלחת העמותה השנה למנוע מ 400 חמורים נוספים למצוא את עצמם בתעשייה זו, נותרו מאות חמורים בישראל אשר זקוקים להגנה ולחילוץ מגורלם. 


אנו במרוץ נגד הזמן!
כל עוד הסחר בחמורים מותר - הזוועה נמשכת וסוחרים מנסים לשים עליהם את ידם.

 

הגיע הזמן לדרוש שינוי!
בבקשה חתמו על העצומה ועזרו לנו לעצור את המציאות המרה והבלתי נסבלת של חמורי ישראל,
הרתמו וקחו חלק במאבק לשינוי הסטטוס של החמורים בישראל לערך טבע מוגן.

רק כך יזכו גם הם להגנה על ידי החוק וההתעללות, העבדות והסחר בעורם - יפסקו בישראל.

 

את המאבק להפיכת החמור לערך טבע מוגן מובילה חברת הכנסת יסמין סאקס פרידמן אשר מלווה אותנו בכל צעד וצעד בפעילותנו למען בעלי החיים.

בבקשה עיזרו לנו לשנות את המציאות עבורם!

הופכים את החמורים לערך טבע מוגן -

יחד נעצור את ההתעללות, העבדות והסחר בעורם!

בבקשה שתפו!